į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
Vizitas

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos kvietimu Sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė lankėsi Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure ir susitiko su asociacijos tarybos nariais, Klaipėdos rajono bendruomenės sveikatos tarybos nariais ir kitais atstovais. Viceministrės teigimu, svarbu bendradarbiauti  su savivaldybėmis, visuomenės sveikatos biurais ir kartu ieškoti būdų sveiko gyvenimo būdo puoselėjimui regionuose.

 

Sveikatos apsaugos viceministrė akcentavo, kad visuomenės sveikata visada buvo ir bus sveikatos politikos varomąja jėga: ,,Jei norime matyti laimingą ir sveiką Lietuvą, turime aktyviau rūpintis savo šalies žmonių sveiku gyvenimu, mokyti žmonės, kurti sveiką aplinką. Šiame procese svarbų vaidmenį vaidina glaudus bendradarbiavimas su savivaldybių administracijų atstovais, vietos politikų visuomenės sveikatos svarbos suvokimas ir visuomenės sveikatos prioriteto formavimas“.

 

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė pristatė pagrindines įstaigos visuomenės sveikatos priežiūros veiklas ir problemas susijusias su šių funkcijų vykdymu savivaldybės lygmenyje. Aptarta Bendruomenių sveikatos tarybų svarba formuojant ir įgyvendinant sveikatos politiką ir prioritetus savivaldybėje.

 

Asociacijos pirmininkė Danguolė Avižiuvienė iškėlė pagrindines problemas šalyje įgyvendinant ir vykdant visuomenės sveikatos priežiūrą bendruomenėse, mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose – mažą specialistų darbo užmokestį, didelius vaikų ir mokinių normatyvus vienam visuomenės sveikatos priežiūros specialistui, bei lėšų stoką vykdant valstybės deleguotą visuomenės sveikatos priežiūros funkciją, pasikeitus priskirtų mokinių normatyvui nuo 200 iki 1000 ikimokyklinio ugdymo įstaigose.