į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
Aptartos visuomenės sveikatos aktualijos savivaldybėse

Antradienį, gruodžio 2 d. Sveikatos apsaugos ministerijoje įvyko pasitarimas, skirtas visuomenės sveikatos aktualijoms savivaldybėse aptarti. Jame dalyvavo savivaldybių gydytojai, savivaldybių administracijų atstovai, visuomenės sveikatos biurų ir centrų specialistai. Pasak sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, šie žmonės yra arčiausiai bendruomenių, o sveikata ir kuriama ten, kur žmogus gyvena, mokosi, dirba ir ilsisi.
Visuomenės sveikatos plėtra savivaldybėse prasidėjo 2006 metais, įsteigus pirmuosius keturis visuomenės sveikatos biurus, o šiandien visuomenės sveikatos paslaugos jau teikiamos vienodai prieinamai visų savivaldybių gyventojams. Tačiau, kaip pabrėžta pasitarime, užtikrinus visuomenės sveikatos paslaugų plėtrą, reikia pereiti prie naujo etapo: paslaugų kokybės ir efektyvumo.

Kaip sakė pasitarime sveikatos apsaugos ministerijos sveikatos stiprinimo valdybos direktorius Audrius Ščeponavičius, sveikos gyvensenos poreikis mūsų visuomenėje nuolat auga, todėl reikalingos profesionalių visuomenės sveikatos specialistų paslaugos padedant žmonėms sveikai gyventi. Pasitarime pabrėžta, kad pokyčiai saugant ir stiprinant Lietuvos gyventojų sveikatą galimi tik glaudžiau bendradarbiaujant visuomenės sveikatos biurams ir visuomenės sveikatos centrams. Tokio bendradarbiavimo kryptys svarstomos ministerijoje. Tai pat svarbus ir Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių specializuotų visuomenės sveikatos įstaigų indėlis, teikiant biurams metodinę pagalbą bei rekomendacijas.

Visuomenės sveikatos biurų atstovai kalbėjo apie nuveiktus darbus sveikatinimo srityje bei veiklos trukdžius: tai didesnio finansavimo poreikis, nesuderinta teisinė bazė, dialogo tarp institucijų trūkumas, neišspręstas ikimokyklinėse įstaigose dirbančių specialistų finansavimas.

Kalbėdami apie kitų metų perspektyvas, pasitarime ministerijos atstovai patikino, kad visuomenės sveikata sulauks didesnio dėmesio, skiriant tiek didesnę Europos Sąjungos paramos lėšų dalį ligų prevencijai, tiek Norvegijos finansinio mechanizmo asignavimus visuomenės sveikatos iniciatyvų įgyvendinimui.

SAM Ryšių su visuomene skyrius
samrsv@sam.lt, www.sam.lt